Şehir ve firma rehberi scripti v3
firma reklam

Macit Vinç Merkezi

E5 Karayolu Üzeri İstasyon Caddesi Numara:2 Payas Dörtyol/Hatay
Tel: 0 326 718 14 56 Cep: 0 542 237 29 80 Fax: 0 326 718 14 55
Üye

Aşırı Yük Switch (sivici) imalatımız

 
 
 

Aşırı yük sivici Neden Kullanılır ve Neden Önemlidir?

AŞIRI YÜK SINIRLAYICISI

Elektrik ile çalışan farklı türden tek kirişli vinçler için üretilmiş olan MVM model aşırı yük sınırlayıcısı; tehlike anında motora giden elektriği kesme özelliğinin yanı sıra sesli alarm, anlık alarm, taşınmakta olan ağırlığı gösterme gibi fonksiyonlara/işlevlere sahiptir. Ürünümüz, vinçe aşarı yük bindirildiğinde uyarı vermesi ve durumun devam etmesi halinde motora giden gücü kesmesi suretiyle gerek insan hayatını, gerekse de kullanılan ekipmanı olası kazalardan korumakta etkin bir unsurdur.

MVM Aşırı Yük Sınırlayıcısı; metalurji, makine sektörü, madencilik, demiryolları, rıhtım, liman, ambar ve benzeri alanlar için üretilmiş olan yük taşıma araçlarında ihtiyaç duyulan güvenliği sağlayacak şekilde güncellenmiştir. Sınırlayıcı, bir elektrik kutusuna bağlanmış olan sensör, sabitleme aparatı, görüntüleme ekranı gibi unsurlardan oluşmaktadır. Ürünümüz içinde kullanılan sensör türüne göre iki model olarak sınıflandırılabilir:

I- Yatay basınç sensörünün, bir elektirik kontrol kutusu ile kullanıldığı tip, II- Aşırı yük aks sensörünün, bir elektrik kontrol kutusu ile kullanıldığı tip. Ürün, son derece basit ve sade bir yapıya, yüksek güvenlik standartlarına sahiptir ve kurulumu son derece kolaydır.

Vincin kaldırabileceği maksimum ağırlığın aşılması durumunda devreye girerek bu ağırlığın kaldırılmasını engellemede kullanılan limit sivicidir. Aşırı yük limit sivici sayesinde vinç sadece tonajı dahilinde kullanılabilme imkanına sahip olmaktadır. Böylece vinç tonajından fazla yüklerde kullanılamayacağı için emniyet sınırları aşılmamış olacaktır.

 

 

 


Bu sayfamız 2095 kez ziyaret edildi
Facebook Yorumları