V3 scriptimizin satışı sonlanmıştır, Lütfen mobil uyumlu v4 scriptimize göz atınız.
Firma Rehberi Scripti v4 için Tıklayınız
Şehir ve firma rehberi scripti v3
firma reklam
Neden v3?

ŞEHİR (FİRMA) REHBERİ SCRİPTİ V3

A.   V2 DE NELER VARDI?

V2 demo: firmarehberiscripti.com
V2’nin r10 da ki tanıtımı için
tıklayınız.
 

B.   V3 de Neler Değişti, Eklendi Ya Da Gelişti?
V3 Demo: sehirrehberiscripti.com

 

1.Köşe Yazarı Modülü Eklendi.

SENARYO:
Admin yazar ekler, eklenen yazar kendi panelinden giriş yaparak yazı ekler. Admin yazıyı onaylar, yazılar anasayfada uygun alanlarda gösterilir.
ÖRNEK SAYFALAR

http://www.sehirrehberiscripti.com/yazarx/index.html
http://www.sehirrehberiscripti.com/yazilar/istah-kontrolu-zayiflama-ve-hormonlar_30.html
 

2.Takvimli Etkinlik Modülü Eklendi.
SENARYO:
Admin ; Şehrinde ki kültürel sosyal ya da sportif bir etkinliği Yer, tarih, Saat, Bilet Fiyatı, Resmi Link, Resim vb detaylarıyla tarih seçerek ekler. Eklenen etkinlik anasayfada yer aldığı gibi aynı zamanda takvim üzerinde de yerini alır.

 

Örnek Sayfalar:

http://www.sehirrehberiscripti.com/etkinlik/jessie-j-in-istanbul_11-23-2013_event_15.html
 

3.Gelişmiş İş İlanları Modülü Eklendi.
Tüm üye grupları (Normal, Gümüş, Altın) iş ilanlarını ekleyebilir. İş ilanları eklenirken Sektör, pozisyon, eğitim durumu, cinsiyet, şehir, çalışma şekli gibi çok boyutlu bir veri girişi yapılabilir.

http://www.sehirrehberiscripti.com/kariyer/

 

4.Bireysel Üyelik Eklendi.
Bireysel üyeler hem kurumsal üyelere hemde kendi arasında mesaj gönderebilirler. Kendileri için adminin belirleyeceği kategorilere ilan ekleyebilirler.

 

 

5.Gelişmiş Özel Mesajlaşma Eklendi.

         

     Her türlü üye kendi arasında özel mesajlaşabilecek. Bu mesajları admin panelinde görebileceğiniz gibi admin olarak uyarısınıda mail adresinize anında alabileceksiniz.

6.Firma detay sayfasının özerkleştirilmesi Eklendi.

Firma detay sayfaları gerekseo açısından gerekse web sitelerini yönlendirebilmeleri için sanki kendi web sayfalarıymış gibi açılabilecek. Özellikle bir altın üyenin firma detayında gelişmiş bir firma scripti entegrasyonunu görebilirsiniz.

7.Sol Bölüme Ekstra Modül Ekleyebilme özelliği Eklendi.

Sınırsız modül başlığı ve modül içeriğini sol bölüme Admin panelinden ekleyebilirsiniz. Bu sayede şehrinizin tanıtımını yapabileceğiniz gibi sektörel bilgiler yazabilir ya da dilediğiniz ekstra içeriği girebilirsiniz.

8.Etiket Bulutu Eklendi.

Hem anasayfa da hem de firma detaylarında tıklanabilir ve tıklanınca listelenir etiket bulutu seo açısından çok yarar sağlayacak.

9.RSS Eklendi,  Sitemap geliştirildi.

RSS besleyicisine http://www.sehirrehberiscripti.com/rss.php den ulaşılabilecek zaten dhaa önce de Sitemap’e http://www.sehirrehberiscripti.com/sitemap.php den ulaşılabiliyordu. Sitemap üzerinde de yeni eklenen içerik türlerin girişi sağlandı.

10.Otomatik Son Dakika Bandı Eklendi.

Kayan haber bandı anlık dakika-saat sayacıyla hem hareketlilik verecek hem de sitedeki gelişmelerin tek noktadna takibini sağlayacak.

11.Etikete göre arama sistemi Eklendi.

Örnek verirsek Arama alanında kebap yazdığınızda etiketine kebap yazan tüm firmalar listelenecek. Ayrıca firma eklerken kategori, firma adı, il ve ilçe gibi değerler etiket alanına otomatik eklenecek.

 

 

12.Alt Kategori Sistemi Eklendi.

Şık, fonksiyonel bir alt kategori sistemi yaptık.

13.E-Bülten Modülü Eklendi.

14.Kategori Bazlı Google Maps Verileri Eklendi.

Kategori ya da alt kategorilere tıklanıldığında o kategoride bulunan gümüş ve altın firmalardan google map verisi girilenler harita üzerinde kırmızı baloncukla gösterilecek.

15.Ürünlerde İndirim Özelliği Eklendi.

İndirim özelliği ürünlere hareketlilik verecek.

16.Sabit Sayfa Yönetimi Eklendi.

İletişim, hakkımızda, hesap numaraları gibi sayfaları yönetmemiz mümkün oldu.

17.Paypal Ödeme Entegrasyonu Eklendi.

Tek butonla paypali sisteme entegre etmek artık mümkün.

18.Ücretli üye ve Ücretlerin Yönetimi Eklendi.

Normal, Gümüş ve Altın üyelerin fiyatlarını belirleyebileceksiniz.

19.Firmalara 5 yıldızlı Beğeni Modülü Eklendi.

          

20.Profil Yazdırma, Harita ve Videonun Pop Up Açılımı Eklendi.

21.Addthis Sosyal Paylaşım Butonları Eklendi.

22.Sosyal Butonları Yönetebilme Eklendi.

Footer alanındaki butonların linklerini Admin panelinde genel ayarlardan yapabilirsiniz.

23.Manşet Sistemi Geliştirildi.

Manşete hareket verildiği gibi manşet başlıklarınında artık manşet içinde yer alması sağlandı

24.Tema geliştirildi.

Tamamen en yeni css+xhtml teknikleri kullanılarak , temiz (clean), basit ve profesyonel bir tema tercih edildi. Yakın zamanda tema seçeneklerimizi artıracağız.

25.Seo geliştirildi.

Etiket sistemi, firma detaylarının tek bir sayfada açılması, rss ve sitemap desteği, h1 taglarının düzeni, ilçe gibi gereksiz kod yığını oluşturan alanların kaldırılması gibi önemli seosal değişiklikler yapıldı.

26.Güvenlik geliştirildi.

Özellikle admin panelinde ve site arayüzünde önemli fonksiyonlar eklendi. Jquery  ve kullanılan bazı hazır kalıplar yeni sürümleriyle güncelleştirildi. (ckeditor, verot, jquery, phpmailer vb.)

27.SMTP mail eklendi.

Mail fonksiyonunun yasaklı olması ve maillerin inbox a düşmemesi sorunu için SMTP ayarlarını admin panelinden yapabileceğiniz mail sistemini entegre ettik. Firma eklenmesi, düzenlenmesi, özel mesaj gönderimi , ilan, haber, iş ilanı , ürün eklenmesi, iletişim alanı, şifre unuttum gibi alanlarda, hatta üyelerin admin panelinde onaylanmaları esnasında mail gönderimi sağlıklı bir şekilde yapıldığı test edildi.

 

28.Admin teması Değiştirildi.

Mavi-mor tema yerine daha az göz yoran siyaz-beyaz-gri ağırlıklı bir tema kullanıldı. Bazı alanlarda sekmeli menü ile yerden tasarruf edildi. Ve bir çok yeni özellik eklendi. (Site logosu, analitik kodu ekleyebilme, listeleme sayıları vs. gibi)

 

C.   VERİ KAYBI YAŞANACAK MI?

Firmalar, ilanlar, ürünler, ana kategoriler, şehirler, ilçeler, firma haberleri, genel haberlerde veri kaybı yaşanmayacaktır.

 

Reklam, sabit sayfalar, özel değişiklikler, özel yaptığınız güncellemeler, sitenin varsayılan ayarları dışındaki ayarlar, ayar tablosundaki meta tanımlamalarınız gibi bazı verilerde kayıp yaşanabilir bunun için geçiş öncesi gerekli uyarılar yapılacak, yedekler ve önlemler alınacaktır. Söz konusu kayıplar veritabanında fazlaca geliştirilmiş ya da yapısı değişmiş olduğu içindir.

 

Firma, ilan, haber resimlerinizde bir kayıp yaşanmayacaktır. Bizce en önemli olan LİNK YAPISI değişmeyecektir. Firma, ilan, ürün, haber ve sektörlerin link yapısı değişmemiştir.

 

 

D.      GEÇİŞ YAPMAK ZORUNLU MUDUR? LİSANSLAR KAPATILACAK MIDIR?

Hiç bir şekilde zorunluluk yoktur. V2 kulllanmak isteyenler v2 de kalabilirler. Lisanslarda bir kaptam söz konusu değildir. Lakin v2 üzerindeki geliştirmeler son bulmuştur. Bundan sonraki güncelleme ve gelişmeler yalnız v3 üzerinde yapılacaktır.

 

 

E.      V3 den v2 ye ÖZELLİK AKTARILABİLİR Mİ?

              Bu mümkündür ama tavsiye etmeyiz. Mesela sadece bir etkinlik modülünü 200 TL ye aktarabilirken tüm sistemi v3 e 300 TL ye geçiriyoruz. Onun için bu modülleri aktarmanın fiyatları ayrı ayrı olacaktır.